7Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Biyografi
  4. »
  5. Shakira Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

Shakira Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

Admin Admin -
80 0

Tam adı Shakira Isabel Mebarak Ripoll olan Shakira, dünyanın en ünlü Kolombiyalı şarkıcısı ve söz yazarıdır. 1990’dan beri aktif bir kariyere sahip ve 2 Şubat 1977’de doğdu. Hayranları ona Latin Müziğinin Kraliçesi diyor. Shakira dünya çapında 75 milyondan fazla kopya satmayı başardı ve bu onu dünyanın en çok satan şarkıcılarından biri yaptı.

Kolombiya, Barranquilla’da doğdu ve ailesinin tek çocuğu olmasına rağmen sekiz üvey kardeşi var. Shakira Katolik olarak yetiştirildi ve çocukluğunda Katolik okullarına gitti. Çocukluğundan beri söz yazarlığına ilgi duydu ve ilk şiirini henüz dört yaşındayken yazdı. Ünlü futbolcu Gerard Pique ile 2011 yılında çıkmaya başladılar. Çiftin ilişkilerinden iki çocuğu oldu. Fakat çift 2022 yılında bir dizi problemlerden dolayı ayrıldı.

Boyu:157 Cm
Kilosu:54 Kg
Göz Rengi:Koyu Kahverengi
Vücut Ölçüleri:87-60-90 Cm

Shakira on bir stüdyo albümü çıkardı ve hepsi en iyi müzik listelerine girmeye başardı. İlk albümü 1991’de çıkardığı Magia ve son albümü 2019’da çıkardığı Shakira In Concert: El Dorado World Tour’dur. Ayrıca albüm tanıtımları için yedi dünya turnesine katılmıştır. Ayrıca Miss Americana, Zootopia, A Day with Shakira, Hagamos que Salga El Sol gibi birçok film yapımında rol aldı. Ayrıca The Disney Family Singalong: Volume II, Global Goal: Unite for Our Future, Dreamland ve The Voice gibi birçok televizyon programında ve dizide yer aldı. Bunların yanı sıra 2000-2019 yılları arasında beş canlı albüm de yayınladı. Bu albümlerden bazıları Shakira in Concert: El Dorado World Tour, Live from Paris ve Oral Fixation Tour.

Shakira Boyu

Boy: 157 Cm

Shakira Kilosu

Kilo: 54 Kg

Shakira Göz Rengi

Göz Rengi: Koyu Kahverengi

Shakira Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 87-60-90 Cm

Georges Biard, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir