7Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Biyografi
  4. »
  5. Rihanna Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

Rihanna Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

Admin Admin -
71 0

Rihanna Barbadoslu ünlü şarkıcı, moda tasarımcısı, oyuncu ve iş kadınıdır. Tam adı Robyn Rihanna Fenty’dir ve 20 Şubat 1988’de doğmuştur. Şöhretinin çoğunu 2005’te Def Jam plak şirketi ile sözleşme imzaladıktan sonra kazanmıştır. 2005 yılında ilk stüdyo albümü olan Music of the Sun’ı çıkardı. Bir yıl sonra 2016’da ikinci albümü A Girl Like Me’yi çıkardı. Bu iki albüm de milyonların ilgisini çekti ve Karayip müziğinden etkilendiler.

Müzikteki başarısının ardından parasını kısa sürede çok başarılı olduğu moda sektörüne yatırdı. Fenty Beauty’nin ve Fenty adında bir moda evinin sahibidir. Ayrıca birçok ünlü filmde rol almış ve oyunculuk yeteneği ile izleyenleri kendine hayran bırakmayı başarmıştır. Ünlü olmak için doğdu ve tüm dünyada milyonlarca kişinin kalbini kazanmayı başardı. Rude Boy en büyük hitlerinden biriydi. Eminem, Jay-Z, Calvin Harris ve Kanye West gibi birçok popüler sanatçıya yer verdi. 2018 yılında ülkesi olan Barbados’un turizm elçisi seçildi.

Boyu:163 Cm
Kilosu:48 Kg
Göz Rengi:Siyah
Vücut Ölçüleri:86-57-86 Cm

Müzik kariyerine ara verdiğinde 2016 yılına kadar sekiz stüdyo albümü ve iki remix albümü yayınladı. Stüdyo albümleri arasında Music of the Sun, A Girl Like Me, Good Girl Gone Bad, Rated R, Loud, Talk that Talk, Unapologetic ve Anti yer alıyor.

Adam Bielawski, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir