7Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sosyal Medya
  4. »
  5. TikTok’tan Web Sitenize Trafik Çekmenin 7 Yolu

TikTok’tan Web Sitenize Trafik Çekmenin 7 Yolu

Admin Admin -
69 0

TikTok, günlük 40 milyondan fazla kullanıcısı olan dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biridir. Artık sadece çocuklara yönelik bir uygulama değil ve hangi sektörde olursa olsun işletmenizin büyümesine yardımcı olabilecek bir sosyal medyadır.

Dünyanın her yerindeki işletmeler TikTok’u kullanmaya ve bunun için içerik üretmeye başladı. TikTok için en iyi içerik, kısa biçimli video içeriktir ve doğrudan konuya girer.

Ancak TikTok’un gücünü nasıl kullanabilir ve web sitenize trafik çekebilirsiniz?

1. Hashtag Kullanın

Hashtag’ler, gönderilerinizin erişimini genişletmenin iyi bir yoludur. Örneğin, Cristiano Ronaldo ile ilgili futbol videolarınız olduğunu varsayalım, onunla ilgili #football, #ronaldo veya #manchesterunited gibi hashtag’ler kullanmak gönderinizin erişimini genişletmeye yardımcı olabilir ve gönderi daha fazla kişiye gösterilebilir.

Gönderilerinize daha fazla erişim sağladıktan sonra, onları web sitenize çekebilirsiniz.

2. Trend Şarkıları ve Sesleri Kendi Avantajınız İçin Kullanın

Trend Olan Şarkıları ve Sesler, TikTok’ta popüler olan seslerdir. Bunlar, insanların TikTok’ta trend olan videoları için kullandıkları seslerdir. Bu sesleri kullanırsanız, videolarınız çok daha fazla erişime sahip olabilir ve viral olma potansiyeline sahip olabilir.

Bunu yapmanın iyi bir yolu, sesin, müziğin veya sesin videonuzla iyi eşleşmesidir. Trend olan sesi kullanarak videonuzun TikTok’un FYP sayfasına gitme şansı vardır. TikTok algoritması aslında trend olan sesleri kullanan videoları tercih ediyor ve öneriyor.

Birkaç yüz veya daha az takipçisi olan birçok kişi, videolarında doğru trend sesi kullanarak patladı ve viral oldu.

3. Profilinizi ve Biyografinizi Optimize Edin

Daha fazla takipçi edinmek için profilinizi Optimize ettiğinizden emin olmanız gerekir. Blogunuza veya web sitenize daha fazla kişinin gelmesini istiyorsanız, profilinizi optimize etmeniz gerekir.

Profilinizi optimize etmek, profilinize anahtar kelimeler eklemek ve profilinizi yeni ziyaret eden birine tam olarak ne yaptığınızı açıklamamış olursunuz.

4. Yeni Takipçiler Almak İçin Hem Organik Hem de Ücretli Stratejileri Kullanın

Web sitenizi TikTok’ta organik olarak tanıtmak iyidir, ancak TikTok’ta Ücretli Reklamları kullanmak, yardımcı destek gibidir. TikTok Reklamlarını kullanmak, videonuzu daha fazla kişiye ve daha fazla hedeflenmiş kişiye ulaştırmanıza olanak tanır.

Aslında reklam yayınlamanıza gerek yoktur fakat, bütçeniz izin veriyorsa reklam yayınlarsanız daha hızlı bir büyüme de yaşayabilirsiniz..

5. Altyazılarınızda CTA Kullanın

Altyazılarınızda CTA veya Harekete Geçirici Mesaj kullanmak, takipçilerinizi web sitenize çekmenin en iyi yollarından biridir. TikTok’ta bir video yayınladığınızda, “Daha fazla bilgi için bio’daki bağlantıya git” gibi bir şey ekleyebilirsiniz.

6. TikTok Videolarınızı Kısa Tutun

Kısa videolar TikTok’ta en iyisidir. TikTok, kısa biçimli içeriğin en iyi sonucu verdiği ve genel olarak TikTok’taki izleyici kitlesinin daha kısa dikkat süresine sahip olduğu bir platformdur.

Altyazılarınıza bir CTA’yı nasıl eklediğiniz gibi, takipçilerinizi blogunuzu veya web sitenizi ziyaret etmeye yönlendirmek için videolarınıza bir metin yerleşimi ekleyebilirsiniz.

7. Fenomenlerle İşbirliği Yapın

Diğer fenomenlerle veya daha büyük sayfalarla ortaklık kurmak, TikTok’tan web sitenize trafik çekmenin harika bir yoludur.

Nişinizdeki etkileyicileri veya sayfaları bulmanın kolay bir yolu, hesaplar için basit bir hashtag araması yapmaktır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir