7Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. QR Menü ile Hızlı, Kolay ve Hijyenik Hizmet

QR Menü ile Hızlı, Kolay ve Hijyenik Hizmet

Admin Admin -
67 0

Son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle birlikte, pek çok sektörde dijitalleşme trendi hızla yaygınlaşmaktadır. Restoranlar, kafeler ve diğer yeme-içme sektörleri de bu trendden nasibini almıştır. Bu işletmeler, geleneksel kağıt menüler yerine QR menüler kullanmaya başlamıştır. QR menü, restoranlarda yeme-içme deneyimini kolaylaştıran bir teknolojik yeniliktir.

QR Menü Nedir?

QR menü, siyah beyaz kodlamalardan oluşan, kare şeklindeki bir barkod sistemidir. QR kodlar, birçok işletmenin pazarlama ve satış faaliyetlerinde kullanılmaktadır. Restoranlar için QR kodlar ise, kağıt menüler yerine dijital menüler sunmak için kullanılmaktadır. Bu menüye ulaşmak için tek yapmanız gereken telefonunuzun kamerasını açıp, QR kodu okutmaktır. Açılan sayfada restoranın menüsüne ulaşabilir, istediğiniz menüyü sipariş edebilir ve yine telefonunuzdan hızlı bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. Bu şekilde hem zamandan tasarruf edersiniz hem de yanlış sipariş gelme sorununu da çözmüş olursunuz.

QR Menü Programı Nedir?

QR Menü Programı, restoranların QR kodu kullanarak müşterilerine dijital menüler sunabilecekleri web tabanlı yazılımdır. Bu yazılım sayesinde restoranlar, dijital menülerini kolayca oluşturabilir, menülerini güncelleyebilir ve müşterilerine sunabilirler.

Temassız Menü Nedir?

Temassız Menü, QR menü olarak da adlandırılmaktadır. QR kodları, dijital menüler için kullanılırken, bu menülerin kullanımı tamamen temassızdır. Müşteriler, dijital menülere cep telefonlarından QR kodunu okutarak erişebilirler. Bu sayede, kağıt menülerin kullanımından kaynaklı hijyen sorunları da ortadan kalkmaktadır.

QR Menü’nün Restoranlar İçin Kolaylıkları

Restoranlar, kağıt menüleri hazırlayıp ve bastırmak için zaman ve haliyle yüksek ücretler ödemektedir. Üzerine bir de tasarım fiyatları eklenince maliyet gitgide artacaktır. QR menüler ise, kağıt maliyetinden, zamandan ve paradan tasarruf sağlar. QR Menünün bir diğer özelliği ise, menülerde güncelleme kolaylığı. Kağıt menülerde menüye yeni ekleme yaptığınızda veya fiyat güncellemesi yaptığınızda yeniden basım yapmanız gerekebilir. Ama QR Menü ile bu işlemi saniyeler içinde zahmetsizce ve ücret ödemeden kolaylıkla yapabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir