7Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Biyografi
  4. »
  5. Katy Perry Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

Katy Perry Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

Admin Admin -
58 0

Katy Perry, tam adı Katheryn Elizabeth Hudson olan Amerikalı bir şarkıcı ve söz yazarıdır. 25 Ekim 1984’te doğdu. Çocukluğundan beri müzikle ilgilendi. Küçük yaşta kilisede şarkı söylerdi ve ardından gençlik yıllarında gospel müziğiyle ilgilenmeye başladı. 2001 yılında Red Hill Records ile sözleşme imzaladı ve Katy Hudson adlı ilk stüdyo albümünü çıkardı. Ne yazık ki başarıya ulaşamadı ama pes etmedi. Bir yıl sonra Los Angeles’a taşındı ve sahne adını Katy Perry olarak değiştirdi.

2008 yılında çıkardığı One of the Boys adlı ikinci stüdyo albümü ile başarı yakalamayı başardı. Bu albümden çıkardığı single’lar ABD müzik listelerinde bir numara olmayı başardı. Perry, Billboard Hot 100 listesinde bir albümden beş şarkısı bir numara olan ilk kadın sanatçı oldu. 2010 single’ı “California Gurls” dünya çapında en çok satan dijital single oldu, 8 milyondan fazla kopya sattı ve onu tüm zamanların en çok satan single’larından biri yaptı.

Boyu:170 Cm
Kilosu:59 Kg
Vücut Ölçüleri:89-63-89 Cm
Göz Rengi:Mavi

Bugüne kadar Smile, Witness, Prism, Teenage Dream, One of the Boys ve Katy Hudson olmak üzere altı stüdyo albümü yayınladı. Ayrıca Popstar: Never Stop Never Stopping, Zoolander 2 ve The Smurfs gibi farklı filmlerde rol aldı. Katy Perry ayrıca kariyeri boyunca çok sayıda ödül kazandı. American Music Awards, People’s Choice Awards, Juno Awards ve Brit Awards tarafından verilen ödüllerinin yanı sıra dört Guinness Dünya Rekoru sahibidir.

Katy Perry Boyu

Boy: 170 Cm

Katy Perry Kilosu

Kilo: 59 Kg

Katy Perry Göz Rengi

Göz Rengi: Mavi

Katy Perry Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 89-63-89 Cm

Liam MendesUploaded by MyCanon (https://www.flickr.com/photos/liammendes/8012221969/), CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons

Başlık Resim Lisansı: Joella Marano from Manhattan, NYC (https://www.flickr.com/photos/ellasportfolio/8227738813/), CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir