7Bilgi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Biyografi
  4. »
  5. Alicia Keys Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

Alicia Keys Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

Admin Admin -
62 0

Alicia Keys, kariyerine 1996 yılında başlayan ünlü bir Amerikalı şarkıcı, piyanist ve söz yazarıdır. Aşağıda, Alicia Keys’in boyu, kariyeri, vücut ölçüleri, kilosu, göz rengi ve daha fazlası hakkında daha fazlasını bulabilirsiniz!

Gerçek adı Alicia Augello Cook olan sanatçı, 25 Ocak 1981 doğumludur. Müziğe çok küçük yaşlarda başlamış, 12 yaşında ilk şarkısını bestelemeye başlamıştır. Buna ek olarak, henüz 15 yaşındayken bir plak anlaşması imzalamayı başarmıştır.

İlk albümünü 2001 yılında çıkardı. Albümün adı Songs in A Mirror’dı ve dünya çapında 12 milyondan fazla kopya satmayı başardı. 2002’de ilk albümüyle beş Grammy Ödülü kazandı. 2003’te Alicia Keys’in ikinci albümü The Diary of Alicia Keys’i çıkardı ve bu da büyük bir başarı elde etti. Yine Alicia Keys, tek bir albümle dört Grammy Ödülü daha kazanmayı başardı ve ilk ve ikinci albümüyle toplamda 9 Grammy Ödülü kazandı.

Boyu:168 Cm
Kilosu:57 Kg
Göz Rengi:Koyu Kahverengi
Vücut Ölçüleri:86-68-96 Cm

Bugüne kadar Alicia Keys’in albümleri dünyada 90 milyondan fazla kopya satmayı başardı. Toplamda dokuz albüm çıkardı ve Santa Baby adlı son albümünu 2022’de çıkardı. Alicia Keys, dünyanın en çok satan müzik sanatçılarından birisidir. Kariyeri boyunca çok sayıda rekor kırdı ve yüzlerce prestijli ödül kazandı.

İnanılmaz müzik yeteneğine rağmen, Alicia Keys çok çekici bir kadın. Alicia Keys’in vücut ölçüleri 86-68-96 Cm’dir. Alicia Keys’in göz rengi ve saç rengi koyu kahverengidir. Ayrıca, Alicia Keys’in boyu 168 cm ve Alicia Keys’in kilosu 57 kilogramdır.

Bir uçuş görevlisi ve yarı zamanlı aktrisin kızı olarak Manhattan’da doğdu. İki kardeşi var. Ne yazık ki fakir bir bölgede büyümüş ve özellikle gençlik yıllarında pek çok sorunla karşı karşıya kalmış. 2010 yılında Alicia Keys, ünlü bir Amerikalı plak yapımcısı, DJ ve rapçi olan Swizz Beatz ile evlendi. Çift bugün hala birlikte ve evliliklerinden iki çocukları var. Alicia Keys genellikle soul, R&B ve pop türlerinde parçalar üretir ve genellikle kendi piyanosunu çalar.

Alicia Keys Boyu

Boy: 168 Cm

Alicia Keys Kilosu

Kilo: 57 Kg

Alicia Keys Göz Rengi

Göz Rengi: Koyu Kahverengi

Alicia Keys Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 86-68-96 Cm

Mr_Dume, CC BY 3.0, via Wikimedia Commons

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir